Polské Slezské Beskydy

Polské Slezské Beskydy

Porda Tracker GPX KML PDF

Velmi obtížná - Cyklistika 27 km 4 H 1085 m

QR code

Celá trasa měří 45 km, v některých částech Polska už nefungují body, proto je trasa, profil i délka hóóódně zkreslená. Byla i celkem náročná, hlavně díky stoupáním, ale i zimě, která panovala v půlce dubna na hřebeni. Byl tam i sníh. Kruťáckej byl sjezd z Kiczor do sedla pod Beskidem. Ze začátku to teda bylo hodně po šutrech, ale v lese už to šlo. Zřejmě je oblíbený i mezi místními sjezdaři, protože pár jich táhlo nahoru kolo. To musí být jinej nášup!!! Na hřebeni mezi Beskidem a sedlem Kubalonka byla cesta totálně rozježděná od nadšených polských lesáků, kteří sou asi ještě horší než ti naši. Bylo tam místy až 0,75 m tekutého bahna smíchaného s vodou a fakt to nešlo jet, protože bych na kole všechno totálně zničil. Ani to nešlo hustým lesem místy se sněhem obejít, tak sem to dost často brodil a občas zkoušel jet. Takže tuto část sem si fakt protrpěl.

To nejlepší však mělo ještě přijít. I při ostrém stoupání na Stožek, jsem cítil, že se ochlazuje. Když sem pak přijel nahoru fakt sem litoval, že na tenkém dresu s krátkým rukávem mám jenom lehkou cyklobundici. Začal sem spěchat dolů. Při sjezdu do Jablunkova sem však měl pocítit, co to je jarní záchvěv Zimy. Při rychlosti 40 - 47 km/h sem docela promrzl a to ještě dole začalo pršet. Než sem stačil najít hospodu, klepal sem se jako ratlík a možná ještě o trošku víc. V hospodě u teplýho čaje sem už vibroval fest. 

Čekalo mě závěrečných 7 km na Gírovou, sice do kopca ale v pěkné kose. Naštěstí kopec byl prudší než zima a v jednom místě sem musel i kolo tahnout. To byl fujtajbl i bez kola, spíš lezení. Dokonce je to vidět i na převýšení - takový zobáček v kopci za Jablunkovem. 

Trasy v okolí