Mapy na ekologického papíru

Turistické / cykloturistické mapy PhoneMaps

neroztrhatelné - voděodolné - ekologický papír

Turistické mapy v měřítcích 1:25 000, 1:50 000, 1:75 000 z edice PhoneMaps. Turistické mapy obsahují značené pěší turistické a cykloturistické trasy a další turistickou a cykloturistickou infrastrukturu. Mapy jsou vytvořeny na inovativním ekologickém papíru, který je přátelský k životnímu prostředí, recyklovatelný, voděodolný a neroztrhatelný a je tak ideální pro outdoorové aktivity v přírodě. Mapy jsou propojené se stejnojmennou mobilní aplikací a internetovým mapovým portálem PhoneMaps, které jsou zdarma a obsahují podrobné turistické a cykloturistické mapy celé Evropy.

Ekologický papír

Na výrobu jedné tuny tradičního dřevního papíru je potřeba čtyři tuny dřevních odřezků, které odpovídají 23 vzrostlých stromů. My používáme papír, který je bezdřevý a pro který není nutné kácet stromy.

Na rozdíl od tradičních způsobů výroby papíru na výrobu tohoto papíru není nutné velké množství vody. Mezi procesy v tradičním způsobu výroby papíru patří vymývání velkým množstvím vody, aby materiál zbavili kyselin za použití alkalických a bělících činidel.

Při výrobě tohoto typu papíru nevzniká toxický plyn.

Tento typ papíru lze recyklovat přeměnou použitého papíru na papírové cihly, které potom mohou být použity při výrobě nového papíru nebo v jiných produktech z recyklovatelného materiálu. Naproti tomu tradiční způsoby recyklace buničiny jsou složitým procesem, který vyžaduje použití velkého množství vody pro další bělicí procesy, což vede ke znečištění odpadní vody.

Proces vytváření našeho papíru získalo řadu environmentálních certifikátů včetně ISO14001 Environmentální politiky.

Norsko

Německo

Rakousko

Holiday map

Připravujeme řadu dalších titulů.